Łukasz ChmajAudytor, konsultant, trener, specjalista w zakresie kształtowania logistyki oraz zarządzania zmianą w ujęciu procesowym, techniczno-informatycznym i personalnym.

Ekspert w dziedzinie optymalizacji procesów logistycznych, projektowania oprogramowania wspomagającego logistykę oraz pełnego zagospodarowania magazynów dla firm działających w modelu B2B, B2C i e-commerce.

Wielokrotny prelegent i trener w obszarze tworzenia i wykorzystywania innowacyjnych rozwiązań w logistyce.

Od 14 lat związany z optymalizacją łańcuchów dostaw i projektowaniem rozwiązań logistycznych dla wiodących polskich sieci sprzedaży detalicznej, hurtowej i przedsiębiorstw produkcyjnych.

Karierę zawodową rozpoczynał w LPP S.A., gdzie był odpowiedzialny za analizę danych sprzedażowych, alokację i replenishment.

Jako dyrektor działu logistyki w Intersport Polska S.A. zaprojektował i wdrożył automatyczny magazyn, wykorzystujący technologie Mini load, RFID, EPC Global. Obiekt ten, jako jednen z najnowocześniejszych magazynów w branży turystyczno-sportowej w Europie, uzyskał wyróżnienie Polskiego Towarzystwa Logistycznego. Jako przedstawiciel firmy podczas Euro 2012 był odpowiedzialny za stworzenie i nadzór nad siecią stoisk własnych Intersport Polska S.A. oraz za optymalną alokację asortymentu na stadionach i w strefach kibica.

Zarządzając logistyką w W. Kruk S.A., przy wsparciu stworzonego przez siebie, 60-cio osobowego zespołu, przeniósł kompleksowo logistykę firmy z Poznania do Krakowa, przy zachowaniu ciągłości wszystkich procesów.

Obecnie specjalizuje się w doradztwie logistycznym dedykowanym firmom o zróżnicowanym profilu działalności i zarządzaniu projektami logistycznymi. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się podczas prowadzonych przez siebie szkoleń i konferencji, a także wykładów dla studentów uczelni wyższych.