Shipa Freight


Pierwsza w pełni zintegrowana platforma spedycyjna online – Shipa Freight łączy w sobie najnowocześniejsze technologie z zakresu automatyzacji, inteligentnych rozwiązań spedycyjnych i analizy danych. Uruchomiona w kwietniu 2018 roku przez Agility Logistics platforma otrzymała wyróżnienie w konkursie „Produkt Innowacyjny dla Logistyki Transportu i Produkcji 2018”.


Shipa Freight jest prostym w obsłudze narzędziem dla małych i średnich firm, które ułatwia im efektywne zarządzanie nawet bardzo złożonymi procesami transportowymi. Rozwiązanie to zapewnia bieżący dostęp do stawek transportowych z krajów odpowiadających za 95% światowego handlu, bez zobowiązania do zakupu, a także umożliwia użytkownikom zarządzanie ich ładunkami przy pomocy prostych i łatwych narzędzi, dostępnych w komputerze, laptopie, tablecie oraz w telefonie komórkowym.

Shipa Freight pomaga klientom w rozwiązaniu wielu problemów związanych z międzynarodowym obrotem towarowym, dzięki bazie danych, która zawiera informacje o obowiązujących przepisach oraz dokumentach wymaganych na wszystkich szlakach handlowych. Ułatwia ona użytkownikom platformy spełnienie wymagań prawnych, stanowiących często poważne utrudnienie dla mniejszych przedsiębiorców.

Najważniejszym celem Shipa Freight jest zrównanie szans małych i średnich przedsiębiorstw oraz zapewnienie im narzędzi cyfrowych, które umożliwią im pełne uczestnictwo w światowej wymianie handlowej i konkurowanie z największymi przedsiębiorstwami.

Platforma Shipa Freight jest również wyjątkowa wśród usług spedycyjnych online, ponieważ oferuje rozwiązania zarówno w zakresie transport lotniczego, jak i morskiego, obejmujące ładunki pełnokontenerowe (FCL) i drobnicowe (LCL). Zapewnia użytkownikom możliwość zarządzania ładunkami od początku do końca procesu, od uzyskania stawki, przez rezerwację i płatność, po śledzenie, a także całodobowy dostęp do działu obsługi klienta. Platforma jest odpowiedzią na rzeczywiste potrzeby rynku – pokazuje to raport „Ship for Success”, przygotowany na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród 800 małych i średnich przedsiębiorstw. Badani menedżerowie stwierdzili, że rozwiązania ułatwiające przeprowadzenie złożonego procesu, spełnienie wymagań celnych i przygotowanie pełnej koniecznej dokumentacji pozwoliłyby im w znacznym stopniu zwiększyć międzynarodowe obroty handlowe. Shipa Freight jest właśnie takim rozwiązaniem.

Shipa Freight wykorzystuje globalną sieć Agility, obejmującą ponad 22 000 doświadczonych pracowników, zatrudnionych w ponad 500 oddziałach w 100 krajach. Oferuje ona odpowiednią obsługę wszystkich klientów i zapewnia małym oraz średnim przedsiębiorstwom dostęp do rynków wschodzących na całym świecie. Obsługa klienta Shipa Freight pracuje w systemie 24/7, pomagając w rezerwacji i zarządzaniu ładunkami, a także oferując informację o stawkach, które nie są dostępne online.

Platforma Shipa Freight została wprowadzona rynek w kwietniu 2018 roku i jest dostępna dla firm na całym świecie.

Firma Agility w ostatnim czasie rozszerzyła ofertę dla firm, uruchamiając zintegrowaną platformę Shipa.com, w skład której obok Shipa Freight wchodzą Shipa Ecommerce - zapewniająca sprzedawcom internetowym dostęp do najszybciej rozwijających się i zróżnicowanych rynków na całym świecie, a także Shipa Delivery oferująca m.in. dostawy w ciągu tego samego, czy następnego dnia.