System Smart Logistics


Narzędzie stanowiące synergicznie funkcjonujący mechanizm składający się z aplikacji i usług cyfryzujących i automatyzujących procesy logistyczne zachodzące w szeroko pojętym łańcuchu dostaw – System Smart Logistics firmy TIMOCOM zdobył wyróżnienie w konkursie „Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji 2018”.


System Smart Logistics jest efektem pracy, zaangażowania i doświadczenia firmy TIMOCOM, która od 21 lat wspiera branżę TSL swoimi rozwiązaniami informatycznymi. Skala oferowanych usług i stopień ich integracji jest doskonałym przykładem ewolucji transportowej platformy transakcyjnej. System Smart Logistics stanowi coś znacznie większego niż tylko giełdę transportową, czy platformę skupiającą się jedynie na transporcie – jest synergicznie działającym organizmem, sumą wielu różnych aplikacji, usług i interfejsów, a jednocześnie unikalną społecznością logistyczną (skupia ponad 40 000 sprawdzonych firm zarówno produkcyjnych i handlowych, logistycznych, spedycyjnych, jak i transportowych). System daje korzyści nie tylko ze względu na swój zasięg (44 kraje), czy skalę (ponad 750 000 ofert ładunków i wolnych przestrzeni ładunkowych dziennie), ale także rozbudowany system bezpieczeństwa i dbałość o tworzenie korzystnego dla biznesu środowiska pracy.

W skład Systemu Smart Logistics wchodzą:

  • giełda transportowa TC Truck&Cargo®,

  • giełda powierzchni magazynowych,

  • oprogramowanie do obsługi przetargów TC eBid®,

  • oprogramowanie do cyfrowej obsługi zapytań o transport i zleceń transportowych TC Transport Order®,

  • moduł kalkulacyjno-trackingowy TC eMap®,

  • indeks firm TC Profile®,

  • Messenger.

Spośród wielu użytecznych funkcji Systemu Smart Logistics należy wyróżnić szczególnie możliwość integrowania systemu telematycznego w ramach TC eMap®, co pozwala monitorować i udostępniać monitorowanie pojazdów klientom, a przez to zwiększyć transparentność i bezpieczeństwo transportu. Kolejną interesującą funkcją jest integracja systemów TMS zapewniająca wykorzystanie możliwości zarówno Systemu Smart Logistics, jak i indywidualnych rozwiązań stosowanych u użytkowników systemu TIMOCOM. Warto wspomnieć także o międzynarodowym dziale inkaso, który wspomaga użytkowników w przypadku spraw niespornych.

System Smart Logistics to, poza uniwersalnością i szerokim zakresem usług, narzędzie, które rozwija się wraz z jego użytkownikami. Korzystanie z Systemu Smart Logistics TIMOCOM pozwala na optymalizację procesów w transporcie, ich cyfryzację, a także zmniejszenie kosztów operacyjnych, redukcję pustych przebiegów i skrócenie łańcucha komunikacji. Daje dostęp do międzynarodowych rynków i przyczynia się do zwiększenia transparentności w transporcie – a dzięki temu do wzrostu zaufania w relacjach biznesowych. Redukuje również ryzyko przy realizowaniu transakcji z nowymi partnerami biznesowymi.

System Smart Logistics zyskał nową formę w 2018 roku, a jej odsłona nastąpiła 20 września na targach IAA w Hanowerze.