Singu Smart Security Desk

  Singu Smart Security Desk – platforma do obsługi i zarządzania ruchem samochodowym na bramach parków logistycznych firmy Velis Real Estate Tech została wyróżniona przez Kapitułę konkursu Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji 2019.


  Celem Singu SSD jest automatyzacja oraz przyspieszenie wjazdów i wyjazdów na terenie parków logistycznych i zakładów produkcyjnych, zastępując papierową księgę gości oraz komunikację mailową. Platforma ma za zadanie uproszczenie i przyśpieszenie procesów wymiany informacji o przybyciu osób, samochodów oraz zwiększenie bezpieczeństwa obiektów. Informacje o planowanych i bieżących wjazdach/wizytach są wymieniane pomiędzy poszczególnymi działami poprzez automatyczny system powiadomień. Wjazdy i wyjazdy zarejestrowanych w bazie samochodów są obsługiwane automatycznie poprzez zainstalowany na bramach system kamer rozpoznających rejestracje pojazdów (LPR, License Plate Recognition) oraz kontrolę dostępu RFID UHF. Wszystkie informacje i statystyki o pojazdach i osobach są zbierane w platformie Singu SSD.

  System SSD poprzez zastosowanie komunikacji IP daje możliwości zdalnej obsług bram na terenie parku logistycznego, zakładu produkcyjnego, jak i również lokalizacji w innych miastach. Poprzez połączenie technologii LPR, RFID, systemu CCTV IP oraz Intercomów IP przyspiesza proces weryfikacji i obsługi ruchu samochodowego, a także redukuje koszty utrzymania ochrony.

  Platformę Singu SSD wyróżnia Cloud Access Control System – w pełni dedykowany dla parków logistycznych i zakładów produkcyjnych – czyli połączenie systemu lokalnego z rozwiązaniem systemowym w chmurze.


  Głównymi korzyściami z zastosowania systemu są m.in.:

  • automatyzacja wjazdów i wyjazdów samochodów osobowych oraz ciężarowych – skrócenie procesu wjazdów i wyjazdów do minimum,

  • kontrola wjazdów i wyjazdów – informacje w czasie rzeczywistym o liczbie samochodów w poszczególnych strefach z uwzględnieniem gości,

  • szybka identyfikacja pojazdów – szybsze wjazdy i wyjazdy dzięki montażowi etykiet RFID w pojazdach jako kart kontroli dostępu oraz odczyty numerów rejestracyjnych przez kamerę LPR,

  • zdalne sterowanie szlabanami,

  • łatwość obsługi – ergonomiczna budowa systemu zapewnia ochronie prostotę użytkowania,

  • prebooking – możliwość otrzymywania zaproszeń na przyszłe wizyty i zamieszczania w nich swojego numeru rejestracyjnego.
  Adam Penkala, wiceprezes zarządu, Velis Real Estate Tech:

  Innowacje w łańcuchu dostaw przede wszystkim pozwalają na przyspieszenie i automatyzację procesów, jednocześnie obniżając koszty – widać to przy wdrożeniach naszego rozwiązania dla nieruchomości magazynowych. Dodatkowo implementacja nowych technologii umożliwia zbieranie cennych danych np. na temat ruchu pojazdów na terenie parków logistycznych. To, co pozwala na łatwiejsze przeprowadzanie analiz i podejmowanie optymalnych decyzji. Klienci coraz bardziej skupiają się na bezpieczeństwie osób, przewożonych towarów, jak i parków logistycznych. Stąd nasze rozwiązanie - Singu Smart Security Desk - jest jednym z kluczowych w naszym portfolio.

  Sporym wyzwaniem jest maksymalne skrócenie wprowadzania innowacji od etapu pomysłu do wdrożenia u klienta. Jestem przekonany, że nasz sukces na ponad 14 rynkach na świecie, pokazuje jak sprawną organizacją jesteśmy. W wielu aspektach staliśmy się liderem w tym regionie Europy.


  Opracowanie na podstawie informacji zawartych w przesłanym do konkursu zgłoszeniu.